Hospodářský dvůr Bohuslavice

Dvůr s vlastní atmosférou

Unikátní koncept hotelu, stylové restaurace či pěstitelské pálenice. To vše a mnoho dalšího najdete v Hospodářském dvoře.

Úvodní stránka

Zážitková kuchyně

Nekuřácká restaurace nabízí stylové posezení spojené s výhledem do stáje s hospodářskými zvířaty. Skvělé jídlo si vychutnáte u otevřeného krbu.

Více informací o restauraci

Ubytování v srdci venkova

Pobyt v Hospodářském dvoře se pro vás stane zážitkem. V apartmánu můžete nocovat na peci nebo načerpat energii v luxusní vaně.

Více informací o ubytování

Z nabídky si vybere každý

V Hospodářském dvoře nabízíme pořádání firemních akcí, teambuildingů, srazů, svateb, rodinných oslav, lyžařských kurzů a výletů. Vše připravíme na míru přesně podle vašich potřeb a požadavků.

Více informací o tom, co hospodářský dvůr nabízí

Odvezte si originální dárek

V areálu Hospodářského dvora je vám k dispozici také obchůdek s originální keramikou, oslí kosmetikou nebo pálenkou. Potěšte sebe i své blízké.

Více informací o obchůdku

Dopřejte si jedinečné okamžiky

Vyberte svým blízkým zážitky, o kterých tajně sní. Vezměte je třeba na vyjížďku kočárem. Můžete využít i jedinečné jezdecké centrum.

Co všechno můžete v Hospodářském dvoře zažít

Hospodářský dvůr opět hostil skokové závody

Publikováno 26. 9. 2016, 13.26 h

 

Areál Hospodářského dvora v Bohuslavicích ožil o víkendu 17. – 18. září letos podruhé jezdeckými závody. Tým Kopretina Dešná připravil opět dvoudenní parkurové závody se soutěžemi o výškách překážek od 90 cm do 140 cm.

Oproti červnovým závodům mohli diváci vidět mnohem více startovních dvojic a to prakticky z celé České republiky. O vzrůstající oblibě závodů v Bohuslavicích mezi jezdci svědčí i fakt, že mezi startujícími nechyběl ani dvojnásobný olympijský reprezentant v soutěžích všestrannosti a několikanásobný vítěz mistrovství České republiky, Jaroslav Hatla.

V sobotu bylo připraveno pro jezdce celkem pět soutěží. Úvodní, na výšce překážek 90 cm, vyhrála Lucie Strnadová v sedle koně Dunwoody s JK ČZA Humpolec. Druhou soutěž do 100 cm ovládla téměř o dvě sekundy Kateřina Mališková s koněm Orleans z Jihlavy – Sasova.

Z 31 členného startovního pole třetí soutěže o výšce překážek 110 cm se z vítězství radovala žirovnická jezdkyně Eva Čadková v sedle Gipsy 1.

Předposlední soutěží úvodního dne byla skoková soutěž do 115 cm na čas. V ní zvítězil Václav Staněk s hřebcem Green’s Quidam z Proseče pod Křemešníkem o pouhých pět desetin sekundy před Martinou Váňovou s klisnou Tolerance z JK Blue Horse Rynárec.

Nejvyšší soutěží byla soutěž do 125 cm. Zde se na prvních místech umístili jezdci z okolních oblastí, když zvítězila Petra Boháčová s klisnou Sissi 3 z JK Delta před Václavem Kubištou a Mary 1 z JK ARS České Budějovice.

Na neděli připravil pořadatel šest parkurových soutěží. Diváci mohli také shlédnout dvě ukázky soutěží dětí na ponících.

První soutěž do 90 cm se stala kořistí pro Václava Staňka, který si připsal vítězství již v sobotu. V neděli zvítězil v sedle koně Felicitas GH. První místo v druhé soutěži, 100 cm vysokém parkuru, pak putovalo do Jindřichova Hradce zásluhou Karolíny Prokešové v sedle Quitus Du Buisson Z.

V dalších dvou soutěžích zvítězila nejúspěšnější dvojice víkendových závodů, Petra Boháčová s klisnou Noemi 1. Nejprve ve stupňované obtížnosti do 115 cm vyhráli s náskokem více jak čtyř sekund před Štěpánkou Zavoralovou v sedle Antea 1 z JK Hřebčín Suchá. Poté ovládli i soutěž do 120 cm.

Druhým nejúspěšnějším jezdcem víkendu se stal Václav Staněk. Ten v sedle svého koně Lasko 55 vyhrál předposlední soutěž závodního víkendu, parkur o výšce 130 cm – Cenu Hospodářského dvora Bohuslavice.

Vrcholem víkendových závodů v Bohuslavicích byla poslední nedělní soutěž, parkur do 140 cm – Cena Jezdeckých potřeb Kalenda. Do soutěže nastoupilo celkem pět jezdců včetně červnového vítěze Dušana Simovského s hřebcem Canonem.

Ani tentokrát však nezaváhal a jako jediný překonal nástrahy parkuru bezchybně a zaslouženě zvítězil. Na druhém místě se umístila po dvou shozeních Petra Boháčová se Sissi 3, na třetím pak Dominika Hrubešová v sedle koně Chardone z TJ Equus Kinsky.

 

Další informace: 

David Kratochvíl, vedoucí oddělení marketingu a komunikace,

tel.: +420 776 242 497, email: kratochvil@piarko.czwww.piarko.cz

Fotogalerie