Hospodářský dvůr Bohuslavice

Dvůr s vlastní atmosférou

Unikátní koncept hotelu, stylové restaurace či pěstitelské pálenice. To vše a mnoho dalšího najdete v Hospodářském dvoře.

Úvodní stránka

Zážitková kuchyně

Nekuřácká restaurace nabízí stylové posezení spojené s výhledem do stáje s hospodářskými zvířaty. Skvělé jídlo si vychutnáte u otevřeného krbu.

Více informací o restauraci

Ubytování v srdci venkova

Pobyt v Hospodářském dvoře se pro vás stane zážitkem. V apartmánu můžete nocovat na peci nebo načerpat energii v luxusní vaně.

Více informací o ubytování

Z nabídky si vybere každý

V Hospodářském dvoře nabízíme pořádání firemních akcí, teambuildingů, srazů, svateb, rodinných oslav, lyžařských kurzů a výletů. Vše připravíme na míru přesně podle vašich potřeb a požadavků.

Více informací o tom, co hospodářský dvůr nabízí

Odvezte si originální dárek

V areálu Hospodářského dvora je vám k dispozici také obchůdek s originální keramikou, oslí kosmetikou nebo pálenkou. Potěšte sebe i své blízké.

Více informací o obchůdku

Dopřejte si jedinečné okamžiky

Vyberte svým blízkým zážitky, o kterých tajně sní. Vezměte je třeba na vyjížďku kočárem. Můžete využít i jedinečné jezdecké centrum.

Co všechno můžete v Hospodářském dvoře zažít

V Telči vznikne do dvou let unikátní ranč

Publikováno 21. 7. 2016, 08.04 h

Na zbrusu novou možnost volnočasového vyžití se mohou těšit obyvatelé Telče a širokého okolí. Společnost Hospodářský dvůr sídlící v Bohuslavicích nedaleko Telče pro ně chce v historickém městě do dvou let od vydání platného stavebního povolení vystavět věrnou kopii ranče z přelomu 17. a 18 století.

 

V tiskové zprávě o tom informoval Jiří Kovář, jednatel Hospodářského dvora. Ten jako jediný zájemce nabídl městu odkup starého statku, a to včetně přilehlých pozemků nacházejících se v lokalitě Telč – Štěpnice, kde chce projekt realizovat.

 

„Usilovali jsme o v minulosti už jednou. Tehdy to ale nedopadlo. O to více jsme nyní raději, že zastupitelstvo města Telče prodej schválilo.

Jednatel Hospodářského dvora věří, že za pomoci dotace dokáže v lokalitě vybudovat turisticky přitažlivý cíl. „Jde o velmi zajímavou lokalitu, která je naprosto jedinečná v celém širokém okolí,“ vysvětluje Jiří Kovář.

V lokalitě chce podle svých slov vybudovat to, co v historickém městě v této chvíli už téměř dvě desítky let schází. „Koně a další zvířata v Telči chybí už minimálně 15 let, a to od doby, co byl uzavřen areál dnes už bývalého školního statku. Chceme ve městě realizovat takový projekt, který by nabídl rodinám s dětmi, široké veřejnosti a turistům možnost pohladit si například osla, koně nebo poznat další typická hospodářská zvířata – vepře, slepice, králíky, husy a další,“ vysvětluje.

Ranč, co se zvířecí říše týče, by měl prakticky kopírovat nabídku Hospodářského dvora v Bohuslavicích. Ranč bude v regionu podle Jiřího Kováře výjimečný hlavně stavbou typických objektů pro ranč právě z přelomu 17. a 18. století.

„Snažím se realizovat projekty, které jsou jiné, než všechny ostatní,“ avizuje odlišnost. Ta má v projektu Ranče Telč spočívat zejména v tom, že zájemci budou moci přespat například ve stájích na seně nebo pro změnu v typickém obydlí indiánů – v takzvaném týpí.

„Chci, aby si lidé, kteří navštíví náš ranč v Telči, odnesli nevšední zážitek, aby na ranč mohli přijít v rámci procházky třeba jen maminky s dětmi, které by si mohly pohladit zvířata a seznámit se s tím, jak funguje typický život na takové farmě,“ dodává Kovář. Součástí projektu bude i velká jízdárna, možnost ustájení pro koně.

Ranč v Telči by měl vzniknout do dvou let od vydání stavebního povolení. „Budu se na realizaci snažit získat dotaci. Když úspěšný nebudu, projekt jako takový to v žádném případě neohrozí. Když získám stavební povolení, projekt do dvou let vznikne tak jako tak,“ dodává závěrem.

Další informace: 

David Kratochvíl, vedoucí oddělení marketingu a komunikace,

tel.: +420 776 242 497, email: kratochvil@piarko.czwww.piarko.cz

 

Fotogalerie