V Hospodářském dvoře nabízíme pořádání firemních akcí, teambuildingů, srazů, svateb, rodinných oslav, lyžařských kurzů a výletů. Vše připravíme na míru přesně podle vašich potřeb a požadavků.

V areálu Hospodářského dvora je vám k dispozici také obchůdek s originální keramikou, oslí kosmetikou nebo pálenkou. Potěšte sebe i své blízké.

Vyberte svým blízkým zážitky, o kterých tajně sní. Vezměte je třeba na vyjížďku kočárem. Můžete využít i jedinečné jezdecké centrum.

Co všechno můžete v Hospodářském dvoře zažít

Obnovené závody v Bohuslavicích se vydařily

Publikováno 10. 6. 2016, 10.42 h

První červnový víkend patřil v areálu Hospodářského dvora v Bohuslavicích u Telče koním. Tým Kopretina Dešná zde uspořádal dvoudenní skokové závody „Velká cena jezdeckých potřeb Kalenda“.

Na programu bylo celkem deset skokových soutěží. Do areálu během závodního víkendu zavítalo téměř 300 diváků. Ti měli možnost vidět více jak 180 startů jezdců nejen z Vysočiny, ale také ze středních a jižních Čech a také Jižní Moravy.

První den odstartoval soutěží do 90 cm (parkur ZM). V té vyhrála Andrea Nahodilová s koněm Martini z nedalekých Loukovic a započala tak svoji úspěšnou víkendovou jízdu. Druhá soutěž se jela na výšce 100 cm (parkur stupně Z). Jednalo se o vůbec nejobsazenější soutěž celého víkendu, když se na její start postavilo celkem 40 jezdců. O více jak tři sekundy v ní zvítězil domácí jezdec a pořadatel Dušan Simovski na koni HD Colin.

Třetí soutěží byla soutěž do 110 cm (parkur ZL). V ní se z vítězství radovala Veronika Mavercová s klisnou Favernia z Jindřichova Hradce. Další soutěž, 115 cm vysoký parkur, ovládla opět Andrea Nahodilová, tentokrát se koněm Avalanche N. Stejné dvojici se dařilo i v závěrečné soutěži sobotního dne, když vyhráli i 135 cm vysoký parkur.

Nedělní soutěže otevřel parkur o výšce 100 cm. Vítězství si připsala Jana Žáková s Arising Moon ze Skokového klubu Equi Ebonit. Následující dva parkury, do 115 cm a 120 cm, vyhrála jezdkyně z jižních Čech Petra Boháčová s klisnou Noemi. I následující parkur o výšce 130 cm vyhrál jezdec z Jižních Čech, Václav Horký v sedle Londonderry Preston, který jako jediný překonal rozeskakování bezchybně.

Vrcholem víkendových závodů byla závěrečná soutěž do 140 cm (parkur ST**), vůbec první takto vysoká soutěž v novodobé historii Vysočiny. Na start se postavilo sedm jezdců a diváci kolem kolbiště viděli velice napínavou podívanou. Prvních šest jezdců totiž nedokázalo parkur překonat bezchybně. Posledním, sedmým jezdcem, byl jeden z pořadatelů závodů Dušan Simovski s hřebcem Canon.

Ten svoji bezchybnou jízdou přivedl téměř nedýchající diváky do tranzu. Soutěž vyhrál, a splnil si také kvalifikační podmínky pro start na mistrovství České republiky v parkuru. Na závody do Bohuslavic u Telče zavítala i legend a československého a českého jezdectví - Jiří Pecháček - účastník mistrovství světa, Evropy, olympijských her a držitel 6 titulů mistra Československé republiky a 13 titulů mistra České republiky.

Po klad ných ohlasech ze strany jezdců i diváků začal Jezdecký tým Kopretina Dešná připravovat na 17. a 18. září do Bohuslavic další parkurové závody.