Hospodářský dvůr Bohuslavice

Dvůr s vlastní atmosférou

Unikátní koncept hotelu, stylové restaurace či pěstitelské pálenice. To vše a mnoho dalšího najdete v Hospodářském dvoře.

Úvodní stránka

Zážitková kuchyně

Nekuřácká restaurace nabízí stylové posezení spojené s výhledem do stáje s hospodářskými zvířaty. Skvělé jídlo si vychutnáte u otevřeného krbu.

Více informací o restauraci

Ubytování v srdci venkova

Pobyt v Hospodářském dvoře se pro vás stane zážitkem. V apartmánu můžete nocovat na peci nebo načerpat energii v luxusní vaně.

Více informací o ubytování

Z nabídky si vybere každý

V Hospodářském dvoře nabízíme pořádání firemních akcí, teambuildingů, srazů, svateb, rodinných oslav, lyžařských kurzů a výletů. Vše připravíme na míru přesně podle vašich potřeb a požadavků.

Více informací o tom, co hospodářský dvůr nabízí

Odvezte si originální dárek

V areálu Hospodářského dvora je vám k dispozici také obchůdek s originální keramikou, oslí kosmetikou nebo pálenkou. Potěšte sebe i své blízké.

Více informací o obchůdku

Dopřejte si jedinečné okamžiky

Vyberte svým blízkým zážitky, o kterých tajně sní. Vezměte je třeba na vyjížďku kočárem. Můžete využít i jedinečné jezdecké centrum.

Co všechno můžete v Hospodářském dvoře zažít

Cestovatel Jukl: Chtěl bych se na chvíli dostat na Antarktidu

Publikováno 18. 2. 2016, 14.24 h

Jeho poutavá story o tom, jak s partou kamarádů poznal Venezuelu a Kolumbii přilákala do restaurace Hospodářského dvora v polovině února desítky zvědavců. Jan Jukl si ještě našel čas na krátký cestovatelský rozhovor.

Proč jste se rozhodl vydat na trip do těchto zemí?

Vzhledem k mé tendenci žít adrenalinový život je Jižní Amerika jeden ze způsobů, jak si nástrahy všedních dní odsunout v životním žebříčku priorit kamsi do nedohledna. V reálu to znamená vrátit se zpět do Česka a alespoň na pár týdnů si užít „bezstarostný“ život.

Co vás během výletu nejvíc překvapilo?

Nejvíc asi ten surový střet ekonomické nestability postřehnutelný přímo v ulicích. To není jako chudoba třeba v Indii, ale je to obraz důvěry lidí ve vládu, která vsadila na jedinou komoditu, a tou je ropa. Její cena se permanentně propadá a sociální systém vybudovaný na ziscích z ní proto kolabuje.

Na co budete vzpomínat?

Na celkový zážitek. Navštívíte stolové hory, které vzniky před dvěma miliardami let. Navíc jejich plošiny nabízí ve výšce přes 2.500 metrů nad mořem tak trochu cestu do pravěku.

Musel jste před cestou podstoupit nějaká speciální vyšetření, očkování...?

Šlo o standardní očkování, které vám poskytne jakékoliv Centrum cestovní medicíny. Stačí si v předstihu třech měsíců (u některých očkování je to nutná doba, aby látka v těle začala působit – pozn. aut.) promluvit s lékařkou, která podle vašeho cestovního záměru nastaví, co a jak je potřeba. U 80 procent očkování se jedná o očkování na 10 a více let.

Nebyl to váš první výlet za dobrodužstvím, kdybyste se měl ohlédnout i za výlety do ostatních zemí, jak byste to zhodnotil?

Cestuji už víc než 15 let a po Papua-Nová Guinea to byl asi druhý nejtěžší výlet. Nejen co se fyzičky týče, ale také kvůli tomu, že musíte vydržet být neustále v pozoru a nic nepodcenit.

Jaké jsou vaše cestovatelské plány do budoucna?

Vhledem k tomu, že stolové hory vznikly rozdělením superkontinentu Gondwana, tak bych rád navštívil jejich druhou půlku v západní Africe. Každopádně bych se do Jižní Ameriky chtěl vrátit a navštívit Chile, Ohnivou zemi a při troše štěstí využít možností a na chvíli se přes ní dostat na Antarktidu.

Už jste zkušený cestovatel, pokud se někdo za podobným dobrodružstvím chystá, co byste mu poradil?

Hodně záleží jakým způsobem a co chcete vidět. Naprosto důležitá je komunikace a taky zdravý rozum.

Je něco, na co by před cestou neměl zapomenout?

Kromě výše zmíněných věcí je dobré mít jasno, proč tam jedete, potažmo co očekáváte. Přílišné ambice pravděpodobně povedou ke zklamání. V opačném případě se může stát, že vše podceníte a celý výlet se vám promění v noční můru.

Musí člověk během výletu do takové země slevit ze svých nároků a nebo i Evropan v takové zemi najde vše, po čem touží?

Pokud chcete projet Venezuelu lokální dopravou, tak ze svých nároků zcela jistě slevit musíte. Přejezdy se mnohdy blíží i 30 hodinám v autobuse nevalného standardu, Navíc jejich stabilita z pohledu poruch je také děsivá. Na druhou stranu vám to dává možnost ochutnat ten pravý život ve Venezuele. Ochutnat místní stravu, nahlédnout do obýváku místních obyvatel a strávit s nimi mnoho hodin přímého kontaktu.

Jak dlouho výlet trval, jak dlouho trvala jeho organizace?

Výlet celkově trval 24 dní. Jeho příprava zabrala přesně jeden večer, respektive noc noc. Nebral bych to jako měřítko, protože s cestováním měli všichni účastníci výpravy zkušenosti a navíc jsme ve stejném složené navštívili Peru a Bolívii. Tím pádem šlo hlavně o to připravit přibližný časový harmonogram, který se ve finále zcela změnil až při letu z Evropy do Jižní Ameriky.

Co vám během pobytu nejvíce chybělo?

Jedním z důvodů proč cestuji, je, že si vždy uvědomím, že mám vlastně všeho dostatek. Takže si dovolím odpovědět, že mi nechybělo vůbec nic.

Váš největší zážitek? Co telefonní spojení internet apod. obejde se člověk bez toho nebo ne?

Nenazval bych to zážitkem, ale právě s tím, bez čeho se člověk obejde. Je to právě internet a telefonní spojení. Při sestupu z Roraimy, jsme nikdo z nás neměl hodinky ani nabitý telefon. Tím pádem jsme celou dobu nevěděli, jaký je den. Zjistili jsme to až při nákupu lístků na autobus při cestě zpět k pobřeží Karibiku.

Teprve tehdy si člověk asi pár věcí uvědomí...

To bych chtěl zdůraznit. Až když se dostanete do stavu, že zcela ztratíte nit s vaším standardním životem, můžeme se bavit o tom, že jste právě absolvovali váš životní zážitek, který v žádném případě nemusí být spojený s návštěvou takto exotického místa.

Další informace: 

David Kratochvíl, vedoucí oddělení marketingu a komunikace    tel.: +420 776 242 497, kratochvil@piarko.czwww.piarko.cz

Fotogalerie